Pomagamy Rodzinom rozwinąć skrzydła

Aby wszystkie rodziny na Targówku miały wiedzę i umiejętności, potrzebne by wychowywać szczęśliwe dzieci.

Warsztaty umiejętności wychowawczych Tą Szansą   

Serdecznie zapraszamy na  stacjonarne Warsztaty umiejętności wychowawczych Tą Szansą z elementami Pozytywnej Dyscypliny, komunikacji NVC, Self-Reg dla rodzin zastępczych, zawodowych, opiekunów prawnych i/lub rodziców adopcyjnych, wychowawców placówek opiekuńczo-wychowawczych dzieci będących w opiece zastępczej.

Kiedy?
06.12, 07.12, 12.12, 18.12 w godz. 9.00-12.45 

Gdzie?
Fundacja Ta Szansa ul. Radzymińska 111a/113 (wejście główne pod szyldem Ta Szansa)

Prowadzące: Magdalena Skorupka i Anna Czechowska

W trakcie cyklu warsztatów opowiemy o podstawowych założeniach Pozytywnej Dyscypliny, zobaczymy, co to znaczy być uprzejmym i stanowczym rodzicem/opiekunem, czyli porozmawiamy o granicach i egzekwowaniu zasad,  przyjrzymy się karom i nagrodom i zasadności ich stosowania, porozmawiamy również o potrzebach i przede wszystkim będziemy mówić o samoregulacji, czyli o tym, jak nie wychodzić z siebie (przynajmniej nie za często 🙂 Będziemy zastanawiać się, co to znaczy być dobrym rodzicem/opiekunem,  bo dla nas to oznacza być takim dorosłym, który lepiej rozumie samego siebie, przygląda się swoim reakcjom i zachowaniom i odpowiednio je zmienia, ma też więcej narzędzi w swojej skrzynce narzędziowej i z większą łatwością może tymi nowymi narzędziami zastępować to, co do tej pory nie sprzyjało budowaniu relacji, wprowadzaniu zasad i reguł. To wszystko sprawia, że taki rodzic/opiekun doświadcza więcej spokoju, potrafi elastycznie nawigować po relacjach z najbliższymi i ma w sobie więcej radości. Poruszymy także temat stylów przywiązania oraz traumy relacyjnej. 


Udział bezpłatny, warsztat realizowany w ramach projektu „Warsztaty umiejętności wychowawczych Tą Szansą” współfinansowanego ze środków m.st. Warszawy.   
Zapisy
Link do formularza
Data wydarzenia
06/12/2023 09:00
Wiek uczestników
19 lat do 100
Cena
0 zł
Współfinansowane przez:
Skip to content