Pomagamy Rodzinom rozwinąć skrzydła

Aby wszystkie rodziny na Targówku miały wiedzę i umiejętności, potrzebne by wychowywać szczęśliwe dzieci.

Uważność i samoregulacja w codziennym życiu i pracy

Już 7 kwietnia 2024 rusza kolejny cykl warsztatów dla dorosłych. Tym razem częściowo weekendowa.

Bycie rodzicem i nauczycielem to niezwykle trudne zadanie. Nie tylko trzeba radzić sobie ze sobą i własnymi emocjami, ale również zarządzać emocjami i potrzebami dzieci i młodzieży. Ponieważ od wielu lat pracujemy z dorosłymi, którzy są w tych dwóch rolach, wiemy jak ważne jest wspieranie ich w budowaniu zasobnych stanów i wyposażanie ich w kompetencje, które na co dzień pomogą im łatwiej zarządzać sobą, wzmocnią poczucie sprawczości oraz będą pozwalały na budowanie w domach i szkołach atmosfery szacunku, empatii i wsparcia. Jeśli chcemy wzmacniać dzieci i młodzież warto wyposażyć dorosłych, którzy spędzali z nimi czas na co dzień w kompetencje intrapersonalne, które pomogą im lepiej poznać siebie i lepiej sobą zarządzać. Szczególnie w obecnych czasach: po pandemii oraz w trakcie wojny w Ukrainie dorośli potrzebują wsparcia w radzeniu sobie ze swoim lękiem, złością czy bezradnością. Jeśli oni będą to potrafili, swoim przykładem zachęcą do tego również dzieci. Wyregulowany dorosły to większa szansa na wyregulowane dziecko. Podczas warsztatów dorośli zostaną wyposażeni zarówno w wiedzą dotyczącą źródeł własnych zachowań, niekonstruktywnych programów neurologicznych czy schematów zachowań, jak i w kompetencje pomagające im je rozpoznawać i skutecznie sobie z nimi radzić. Zyskają większa świadomość i będą mogli podjąć decyzję o zmianie. To przyniesie im większy spokój, ulgę oraz zwiększy poziom pewności siebie w relacjach z innymi dorosłymi i dziećmi, a dzięki temu zaczną tworzyć nową jakość relacji w społecznościach domowych i szkolnych. 

Cele warsztatów:
– umiejętność rozpoznawania i nazywania emocji własnych oraz emocji dzieci i młodzieży -zrozumienia różnicy pomiędzy samokontrolą a samoregulacją
– poznanie konstruktywnych sposobów radzenia sobie z emocjami i trudnymi uczuciami/stanami oraz sposobów niwelowania stresu
– większa świadomość ciała i płynących z niego komunikatów
– zbudowanie wewnętrznego miejsca mocy i ćwiczenie umiejętności korzystania z niego w trudnych momentach
– poznanie technik relaksacyjnych, pozwalających na rozluźnianie się i bycie w tu i teraz
– rozpoznawania własnych przekonań i zmiana tych niewspierających
– pogłębiona praca nad rozpoznawaniem swoich zasobów i mocnych stron
– wzmacnianie samoświadomości i płynącej z niej pewności siebie 

Warsztaty prowadzone będą w oparciu o wiedzę dotyczącą neurobiologii, samoregulacji, różne techniki pracy z przekonaniami, elementy dramy stosowanej oraz techniki wyobrażeniowe i wizualizacyjne.

Kiedy: niedziela 7 kwietnia w godz. 10:00-16:00, kolejne spotkania poniedziałki 15, 22, 29 kwietnia w godz. 17:30-20:30

Gdzie: TA SZANSA, ul. Radzymińska 111a/113

Prowadzące: Anna Czechowska i Magdalena Skorupka

Udział bezpłatny, dzięki współfinansowaniu ze środków Biura Edukacji m.st. Warszawy w ramach projektu „stresOFF – Ta Szansa na Równowagę”.

Zapisy zamknięte
Data wydarzenia
07/04/2024
Wiek uczestników
18 lat do 100
Cena
0 zł
Współfinansowane przez:
Skip to content