Lato w Mieście Tą Szansą 2024 to propozycja kontynuacji warsztatów edukacyjno-wychowawczych zawierająca nst. moduły zajęć:
I WARSZTATY ARTYSTYCZNO-TWÓRCZE „Misz Masz” Zajęcia twórcze są propozycją nietuzinkowych warsztatów plastycznych, teatralnych i rękodzielniczych.
II WARSZTATY NAUKOWE „EKO ja- Zrób to Sam” Warsztaty naukowe z zakresu ekologii przybliżające dzieciom lekcję biologii i biochemii. Na zajęciach dzieci posadzą nasionka ziół lub kwiatów, będą mogły wykonać mydełka glicerynowe, kulki do kąpieli lub zrobić własny peeling.
III WARSZTATY naukowe „Ściganko-KONSTRUKTOR” Warsztaty polegać będą na konstruowaniu gier planszówek wg.koncepcji prof. Edyty Gruszczyk Kolczyńskiej . Uczestnicy zajęć po zapoznaniu się z zasadami budowania gier zostaną podzielni na mniejsze grupy i zachęceni do stworzenia własnej gry- opowieści wg. ustalonych zasad.
IV WARSZTATY kulinarne SZANSO-SMACZKI Podczas zajęć dzieci zostaną zaproszone do samodzielnego tworzenia ulubionych potraw (tj. pizza, sałatki, zapiekanki, lody itp.) wraz z katalogiem zadań do wykonania ( w celu nawiązania współpracy, „losowego” zaangażowania każdego uczestnika zadania, wyłonienia ról grupowych, podsumowania współpracy ).
Zależy nam, aby dotrzeć z propozycją programową do wszystkich zainteresowanych placówek, w tym do placówek na terenach rewitalizowanych i innych wskazanych przez koordynatora Lata w Mieście. Warsztaty realizowane będą na terenie Szkół lub w siedzibie O.T.TRAD Szansa Warszawa Targówek przy ul. Radzymińskiej 111a/113, zależnie od potrzeb uczestników i zajęć. Zainteresowane placówki prosimy o kontakt mailowy taszansa@gmail.com lub kontakt telefoniczny 695 260 838 (gdyby był problem z dodzwonieniem, prosimy o sms).
Zróżnicowana propozycja warsztatów pozwala dopasować zajęcia do potrzeb danej grupy wiekowej i środowiska. Proponowane zajęcia, warsztaty prowadzone będą w formie zabawowo – warsztatowej mają na celu wszechstronnie rozwijać zainteresowania, uzdolnienia, kreatywność dzieci i w naturalny sposób podążać za jego potrzebą odkrywania i poznawania świata w sposób wielozmysłowy. Podczas Lata w Mieście chcemy przełamywać standardowe metody pracy, chcemy się brudzić, bawić się, wykonywać różne cuda artystyczne t.j breloczki, zawieszki z różnych materiałów, malować własne torby i plecako-worki, bawić się dramą, robić mydełka glicerynowe wykorzystując i promując naturalne składniki, sadzić roślinki i ozdabiać własnoręcznie doniczki, rozwijać zdolność samoregulacji a także integrować się i uczyć współpracy.